Már befejeződött túra!

2016.06.04 10:30 - Látogatás a Telefonia Múzeumban és a Budapesti Történeti Múzeumban

(Két érdekes kiállítás megtekintésére hívom az érdeklődőket. )

Indulás (dátum): 2016.06.04 (szombat)
Indulás (óra, perc): (Bejelentkezve, teljes jogosultság mellett látható
lásd a weboldalon jobb oldalt: Támogatói Feltételek...)

Túravezető: Csikarbarni
Tel.: -
E-mail: ---
MSN: -
Skype: -

www.setafika.hu

Túra tervezett távja: Menet közben kialakul...
Túrán tervezett szintemelkedés: Menet közben kiderül...

Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
- Bárki, aki bírja...

A túra várható költségei
(Telefonia Múzeum belépő: Teljes árú: 500 Ft; diák, nyugdíjas: 250 Ft
Történeti Múzeum belépő: Teljes árú: 2.000 Ft; diák, nyugdíjas: 1.000 Ft
)
:
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
(Bejelentkezve, teljes jogosultság mellett látható
lásd a weboldalon jobb oldalt: Támogatói Feltételek...)

A túra rövid leírása:
A PROGRAMRA ELŐRE FEL KELL IRATKOZNI

Látogatást teszünk Budapest egyik érdekes, egyedülálló múzeumában a Telefonia Múzeumban. A látnivalókat egyik kedves túratársunk mutatja be csoportunknak. A vezetés kb 1 óra hosszát tart.

Az 1991-ben megnyitott múzeumban - a világon egyedül álló módon - működőképes állapotban látható az 1928-1985 között üzemelt és 3400 előfizetőt kiszolgált Rotary 7A1-típusú távbeszélőközpont.

A gépteremhez csatlakozó helyiségekben a magyar telefónia több mint 130 évét, a magyarországi távközlés legfontosabb berendezéseit, a Magyar Távközlési Rt. (Matáv) szerepét ismerhetik meg a látogatók.

2015. november 19-én nyílt, A beszélgetési idő 3 perc című időszaki kiállításunk a nyilvános telefonálás eszközeit, berendezéseit és dokumentumait gyűjtötte egybe és tárja az érdeklődők elé

A múzeum megtekintése után, akinek kedve van, velünk tarthat a Budapesti Történeti Múzeumba, ahol megnézzük a KRAKKÓ ÉS BUDA A KÖZÉPKORBAN című látványos időszaki kiállítást.

A kiállítás bemutatja a közös történelmi emlékeket és eseményeket, valamint olyan személyiségeket, akik mindkét település történetében fontos szerepet játszottak. Többek között az Anjou és a Jagelló dinasztia egyes tagjait, Báthory István lengyel király és erdélyi fejedelmet is – akik nem csak a két város, hanem a két nemzet történelmét is összekapcsolták

A kiállításra kerülő tárgyak nagy része a városlakók hétköznapjaiba ad betekintést, emellett az ünnepi alkalmak és a királyi udvar reprezentatív emlékei is megjelennek köztük. A nagyszámú régészeti leletanyag mellett igen sok történeti gyűjteményekben fennmaradt műtárgyat láthatunk majd. Többek között például Gian Giacopo Caraglio ötvösművész kakast formáló drágakövekkel díszített remekét 1500 körülről, mely a Krakkói Lövészegylet becses darabja és a város jelképe, vagy ifjabb Lucas Cranach (1515–1586) műhelyében készült Jagelló családi portrékat, melyek egyedülálló emlékei a korszaknak.
Bemutatásra kerül II. Zsigmond Ágost lengyel király gyermekpáncélja is a Magyar Nemzeti Múzeumból, melyet a hagyomány a közelmúltig II. Lajosnak tulajdonított.

Ennek a kiállításnak a megtekintése egyénileg történik!



(A nyomtatás időpontja:2024.05.02 03:55)